Mamka - Obúva túlavé topánky

4653298. návštevník
3.235.41.241
ec2-3-235-41-241.compute-1.amazonaws.com

nájdete ma na:
mdupka.blogspot.sk

Košice | Benelux | Bulharsko | Česko | Dánsko | Francúzsko | Maďarsko | Maroko | Nemecko
Poľsko | Rakúsko | Rumunsko | Španielsko | Taliansko | Ukrajina | Veľká Británia
Časová súslednosť

Ukrajina ...
Kyjev 2013

Kyjev 2013 ...
11.8.- 16.8.2013, viac fotiek
Nedeľa 11.8. | Pondelok 12.8. | Utorok 13.8. | Streda 14.8 | Štvrtok 15.8 | Piatok 16.8

Nedeľa 11.8. - Deň prvý ... ďaleko je do Kyjeva :)

      Ako nás to vôbec napadlo, ísť na dovolenku do Kyjeva? :)

       V marci a apíli sme zateplili dom a naše bankové účty zívali prázdnotou, tak sme sa rozhodli dovolenku neplánovať a ostať doma ... lenže od apríla do leta je ďaleko :) Keď začali v júni všetci naháňať dovolenky, Miloš sa pod vplyvom davovej psychózy pridal a navrhoval podla najlacnejších letov z Budapešti ... Ja, seriózna to žena, čo nezabudla na naše rozhodnutie, zamietala som zaradom všetko ... až tu so smiechom vyhlásil, že to má: Kyjev ! A ja som si spomenula, že v Kyjeve bola minulého roku kamarátka Dáška a ukázala naozaj nádherné fotky - a poznamenala som : "Nooo, tam by som aj išla ...aj deťom by sa páčila dovolenka lietadlom ...". O pol hodiny sme mali letenky a večer už boli spracovaní aj susedovci, idú s nami :) Celý júl som sa smiala, že keď v lete budú všetci smerovať na juh k moru, tí jediní blázni, čo pôjdu v protismere, budeme my :D

      Samozrejme potom nastalo plánovanie ... Miloš zabezpečil ubytovanie v apartmánoch v centre Kyjeva cez booking pre nás aj susedov, naštudoval si štadión a futbalové zápasy a ja som chystala program. Najviac mi pomohli stránky :
           - Best of Ukrajine - polohy objektov vyznačené na mape Kyjeva
           - VirtualTourist
           - Infoglobe - slovenské články
           - Kiev Info - mestské stránky Kyjeva

      Letelo sa o 12:20 z Budapešti, nemuseli sme ako pri lete do Barcelony cestovať v noci. Pekne sme sa vyspinkali a ráno po pol ôsmej všetci ôsmi vyrazili. Na letisko sme dorazili s dostatočnou rezervou asi o trištvtre na jedenásť. Prešli sme kontrolami, bránou, napchali nás do nejakého hangáru ... lietadlo pred nami (Wizz Air) ... a čakáme a čakáme a nič! Bez klímy, bez vody, bez možnosti sadnúť si (stálo sa v zatočenom rade vytvorených pásmi látky, ako klasicky na letiskách), bez nejakej informácie ... čakali sme asi hodinu. Za ten čas deti vyjedli Kamile všetky bake-rollsy, ešte že ich mala ... Už sme uvažovali, že keby sme šli autom, od rána, už máme aj dve tretiny cesty za sebou :D O 13:20 nám pristavili autobusy a previezli nás na opačnú stranu letiska k inému lietadlu. Toto našťastie vzlietlo :) Asi išlo skratkou, lebo hoci štartovalo s meškaním viac ako hodinu, pristálo v Kyjeve s meškaním tak 20 minút ... 40 minút nahnalo na lete, ktorý normálne trvá 1h 40 min, no veru zaujímavé :)
       Kyjev nás už v lietadle vítal jasnou oblohou, slniečkom a v slnku sa blištiacimi zlatými kupolkami ... krása ... Chvíľu som rozmýšľala nad názvom letiska, kde sme pristáli - Zhulyany - pripominalo mi to slovo "zhuleny", kým som to konečne nepočula v ruštine - Džulijany :D Posunuli sme si hodinky o hodinku neskôr a keďže taxík mal prísť až o pol piatej, sadli sme si do typického socialistického bufetu vedľa letiska. Chlapi pivo, deti malinovky ... a keďže ja som nechcela bublinky a čaj nemali, rozhodli sa chlapi pre experioment a hneď som ochutnávala ukrajinský kvas :) Bolo to ľadové a s bublinkami :), čo mi vadilo viac ako zápach skysnutého chleba. Keď si človek zapchal nos, nechutilo to zle :D
       Za 15€ nás objednané taxíky odviezli k prenajatým bytom. Mali sme ich asi 5 min chôdze od seba, v centre Kyjeva - tiež 5. min chôdze od Námestia Nezávislosti. V bytoch sme si chvíľku oddýchli.
Námestie Nezávislosti (Majdan Nezaležnosti)
Námestie Nezávislosti (Majdan Nezaležnosti) - smerová ružica
Stĺp nezávislosti so slovanskou bohyňou Berehyňou
Stĺp nezávislosti so slovanskou bohyňou Berehyňou
Stĺp nezávislosti so slovanskou bohyňou Berehyňou
Stĺp nezávislosti so slovanskou bohyňou Berehyňou
Námestie Nezávislosti :)
Námestie Nezávislosti :)
Kozák Mamai, hrdina mnohých legiend
Kozák Mamai, hrdina mnohých legiend
Kreščatik - hlavná ulica v Kyjeve
Kreščatik - hlavná ulica v Kyjeve
       Chlapi (aj sa našim Miškom) išli večer na zápas Dynama-Kyjev a my ženy (ja , Kamila, Barborka a Kamka) sme sa vybrali na prvé osobné stretnutie s Kyjevom - na Námestie Nezávislosti. Hlad mládeže nás ako prvý donútil navštíviť McDonald, potom sme sa už len bezcielne flákali námestím a priľahlou hlavnou ulicou Kreščatik a ochutnávali zmrzlinky, malinovky ... teda my s Dankou takmer bezcielne - kúpili sme nevyhnutnú mapu :), dievčatá okukovali, kde sú Mango, Zara, Desigual :)
       Námeste i Kreščatik boli naozaj veľmi príjemné - bola nedeľa a autá mali zakázaný vjazd (cez týždeň už jazdili normálne), po schodoch námestia tiekla voda a chladila rozhorúčené nohy, pohodička :)
Architektúra na Kreščatiku
Architektúra na Kreščatiku
Architektúra na Kreščatiku
Architektúra na Kreščatiku
Kyjev kolotoč na Kreščatiku
Kyjev kolotoč na Kreščatiku
Architekt V. Gorodeckij
Architekt V. Gorodeckij
Kávička s Gorodeckým
Kávička s Gorodeckým
Socialistická hviezda ...
Socialistická hviezda ...
       Večer sme si s Dankou v potravinách pozreli ceny - boli sme v cente Kyjeva a naozaj všetko drahé (a to nehovorím, aký drahý a preplnený bol McDonald, a ešte aj klasicky hnusný :D )- ale chlieb stál ako u nás, len už ho nemali :) Kúpili sme si ovsené keksy a malinovku a v byte čakali chlapov. Deti všeobecne radi celý pobyt oddychovali v byte - bol to 2 izbový byt prenajatý cez booking.com - stará architektúra s vysokými stropmi, ale upravený - vymaľovaný a závesy ako na zámku - s vybavenou kuchyňou, sušičom na vlasy, televízorom a satelitom, aj s práčkou a žehličkou, keby sme chceli .. ale nechceli sme :) A aby som som nezabudla na najdôležitejšie - s bezplatným wifi :D Notebook v čase voľna bol na roztrhanie :D

© 2004-2020 Dupkalovci