Mamka - Obúva túlavé topánky

2189553. návštevník
34.231.21.83
ec2-34-231-21-83.compute-1.amazonaws.com

nájdete ma na:
mdupka.blogspot.sk

Košice | Benelux | Bulharsko | Česko | Dánsko | Francúzsko | Maďarsko | Maroko | Nemecko
Poľsko | Rakúsko | Rumunsko | Španielsko | Taliansko | Ukrajina | Veľká Británia
Časová súslednosť

Francúzsko ...
Paríž 2010 | Paríž 2014 | Azúrové pobrežie 2019

Paríž 2014 ...
7.5.- 11.5.2014  
Danka pôjde do Paríža :) | Štvrtok 8.5. | Piatok 9.5. | Sobota 10.5. | Ako sa spí v autobuse ...

Sobota 10.5. - Deň tretí ... Disneyland

      Posledný deň v Paríži sme strávili v Disneylande .... a takmer celý pršalo ... a samozrejme sa to začalo opäť doťahovaním s cestovkou. Do Disneylandu nás išo niečo cez 20 ľudí. Keďže to nebol celý autobus, pani sprievodkyňa (tentokrát tá šikovnejšia) rozhodla, že ideme všetci do mesta a my do Disneylandu pôjdeme vlakom. To sa pochopiteľne mnohým nepáčilo, veď sme si kupovali zájazd do Disneylandu s tým, že nás tam dopravia, nie že ešte máme platiť (nepamätám, 4-6€) za cestu tam ... Ale dôvody nepustili - bezpečnostná prestávka autobusu, atď. ... Vyvrcholilo to pred Disneylandom, kde sme hodinu čakali, kedy už naša náhradná sprievodkyňa donesie rezervované lístky - a medzi rečou sme zistili, že jedni platili dopredu 41€, druhí 39€, poniektorí 40€ - no nedalo sa to pochopiť ... A bomba prišla s lístkami - že stáli 37€ (zľava za skupinu), len ona nevie, prečo platil každý inak, či nám niekto preplatky preplatí - ona s tou cestovkou nič nemá! No to už ani krútenie hlavou nestačilo ...

      V Disneylande si môžete vybrať vstup do jedného z 2 parkov. Park Disneyland je rozprávková krajina so zámkom, domčekmi, jaskyňami a mnohými atrakciami. Park Walt Disney Studios je zasa miesto adrenalínových atrakcií pre odvážnych. No a keďže sme jemné ženy, u nás zvíťazil rozprávkový park Disneyland :)
Na vlak nasadáme pri Víťaznom oblúku
Na vlak nasadáme pri Víťaznom oblúku
Vitajte v Disneylande :)
Vitajte v Disneylande :)
V plnej poľnej ...
V plnej poľnej ...
Hlavná ulička vadie k zámku
Hlavná ulička vadie k zámku
Zámok Šípkovej Ruženky
Zámok Šípkovej Ruženky
Slabáááá  :)
Slabáááá :)
      Prvé, čo sme urobili po vstupe, bol nákup pršiplášťov. Vyzeralo to s tým dažďom na dlhšie a nedá sa po kolotočoch chodiť s dáždnikom ... Samozrejme, do plnej poľnej v Disneylande patria ak už nie princeznovské šaty, tak aspoň Minnie uši :)

      Disneyland nikdy nebol miestom, ktoré by som veľmi túžila vidieť ... Ale keďže to bol Dankin výlet a išla s nami aj Gabika, ktorá zasa takéto bláznovstvá miluje, podujala sa naštudovať to. A tak po dvoch dňoch, kedy som ja ich dve ťahala a poháňala, prišiel deň, keď som poslušne kráčala, kde prikázali :)

      Hlavnou uličkou sme sa dotali k zámku, okolo ktorého sú 4 žánrové krajinky. Prvá je Fantasyland. Je to miesto zábavy pre najmenších a jej súčasťou je aj Zámok Šípkovej Ruženky. Prešli sme zámok i Jaskyňu draka pod zámkom, labyrint Alice z krajiny zázrakov (a fakt bol neuveriteľne zamotaný :) ), vyskúšali si vozenie v šáločkách, Lancelotov kolotoč i vozenie na lodičkách krásnou ružovou krajinou bábik. Lietajúcich slonov sme vynechali - trebalo čakať okolo 50 minút ... V celom parku je pred každou atrakciou tabuľa s informáciou, koľko trvá približne čakanie v rade. Na niektoré atrakcie si treba zobrať časenky. To dosť uľahčuje rozhodovanie, kde pôjdete - stáť v rade hodinu je predsa nezmysel ...
Rozprávka všade dookola
Rozprávka všade dookola
Výhľad zo zámku
Výhľad zo zámku
Lancelotov kolotoč
Lancelotov kolotoč
Prší a rozprávkové bufety sú  prázdne :(
Prší a rozprávkové bufety sú prázdne :(
Rozprávka všade dookola
Rozprávka všade dookola
Naša druhá atrakcia (prvou bol Alicin labyrint)
Naša druhá atrakcia (prvou bol Alicin labyrint)
      Gabiku veľmi zaujímalo, čo je to v tom Pavilóne Princezien - vojsť priamo sa nedalo, tak sme si zobrali časenky na pol šiestu večer ... Všetky sme sa chceli stretnúť s Mickey Mousom, ale doba čakania bola 65 minút ... no to nie - ale plánovali sme sa vrátiť večer, či nebude menej ...

      Asi po kolotoči som pochopila, že takto to ďalej nepôjde - celý deň bol pred nami a Danka mala úplne premočené botasky a bola jej zima ... Zamierili sme do prvého obchodíku s Disney suvenírmi a obliekla som dieťa do suchého: ponožky, gumáky, bunda - a hneď sa Danka usmievala ešte viac :) Pochopila, že v Disneylande vystihla zo najlepšie počasie pre deti !!!! :):):) V slnečnom dni by dostala tak vodu a hranolky, v daždi dostala Disney výzbroj od hlavy po päty :)

      Vo Fantasylande je samozrejme oveľa viac atrakcíí, ale už nás tie detské kolotoče začínali nudiť, tak sme zamierili do Adventurelandu. Tu sme sa povozili dúpätím Pirátov z Karibiku (opäť na lodičkách, ale v strašidelnej tme), pozreli sme si pirátsku loď a po dlhom hľadaní (mapa je mapa, ale realitou je spleť uličiek a tunelov ako v bludisku) sme našli aj hojdací most. Fakt sa z neho parádne krútila hlava :) Dom Robinsona Crusoa na strome bol tiež premyslený do posledných detailov !
:)
:)
Pirátska loď
Pirátska loď
Príbytok Robinsona Crusoa na strome
Príbytok Robinsona Crusoa na strome
Stále na Robinsonovom strome ...
Stále na Robinsonovom strome ...
Hojdací most
Hojdací most - ale nám trvolo, kým sme k nemu našli cestu :)
Westernové mestečko
Westernové mestečko
      Horská dráha Indiana Jones bola v rekonštrukcii - asi našťastie, lebo Gabika s Dankou by ma tam veru zatiahli, ako boli rozbehnuté :) A musela by som, lebo atrakcie sú tak urobené, že kdesi nastupujete a kdesi vystupujete, ale často netušíte kde ste - ak by som ostala pri vstupe čakať, možno by ma už nenašli :)

      Zamierili sme do Frontierlandu, krajiny v štýle westrnového mestečka. Postavili sme sa kdesi do radu a potom čakali, čo uvidíme .. a bola to šialená adrenalínová jazda vláčikom po horskej dráhe Big Thunder Mountain ... no paráda, ale asi tak na hranici adrenalínového zážitku, ktorý zvládnem v pohode :) Ani Danka našťastie viac adrenalínu nepotrebuje ! Ale teda, páčilo sa nám veľmi - hlavne keď už to bolo za nami :D
Big Thunder Mountain
Big Thunder Mountain
Strašidelný dom
Strašidelný dom
Kvetinkové Disney zvieratká
Kvetinkové Disney zvieratká
... aj tie sú v tom daždi posmutnelé ...
... aj tie sú v tom daždi posmutnelé ...
Konečne prvýkrát v živote šoférkou :)
Konečne prvýkrát v živote šoférkou :)
Autodrom
Autodrom
      Okolo zámku sme sa presunuli do poslednej krajinky - do Discoverylandu.

      Tu mala byť atrakcia, keď vás v rakete kdesi vystrelia - nepotrebovali sme to, tak sme si vyberali len atrakcie, kde sme videli, do čoho idme. Prvé boli boli autíčka v Autopii. Danuška prvýkrát v živote šoférovala :) Vyzerá to primitívne, autá idú po koľaji a nenarazia, ale je to šialený pocit, keď idete vľavo, šofér nestihne otočiť volant a celý predok auta je vytočený vpravo - rovno do steny ... brrrrr ... Na autíčkach na nás niekto úspešne vylial vodu - keď sme išli popod okraj strechy, akoby tam niekto zametal a dostali sme 3x priamy zasah ... na jednej strane v tom daždi to už bolo jedno, na druhej - ako nakričať na blbého Francúza??? :D:D:D

      Ešte sme sa povozili na raketkách (klasický kolotočík) a pre istotu odišli, nech nenatrafíme na tú vystreľovaciu raketu :)
Minnie z Disneylandu
Minnie z Disneylandu
Disney Paráda - sprievod rozprávkových postavičiek
Disney Paráda - sprievod rozprávkových postavičiek
Disney Paráda
Disney Paráda
Disney Paráda
Disney Paráda
Disney Paráda
Disney Paráda
Disney Paráda
Disney Paráda
      Do princezien sme mali ešte polhodinku a práve vtedy sa začala Disney paráda - sprievod Disney postavičiek. Aj slniečko chvíľku vykuklo pozrieť na tú nádheru a bolo to fakt emotívne, veselé, rozprávkové - aj ja, dospelá, som bola nadšená :) Veselá hudba, tancujúce zvieratká, mávajúce (a všetky dokonale afektované :) ) princezné, obrovské rozprávkové vozy ... zážitok pre malých i veľkých!
Disney Paráda
Disney Paráda
Moja vyzbrojená Minnie
Moja vyzbrojená Minnie
Ani ja som neodolala :D
Ani ja som neodolala :D
Zázračná fazuľa
Zázračná fazuľa
Ešte raz zámoček
Ešte raz zámoček
A moja Minnie pred zámočkom ...
A moja Minnie pred zámočkom ...
      Po Disney Paráde sme aspoň na chvíľku zložili pršiplášte :)

      A čo boli tie princezné ??? No smejeme sa ešte aj teraz - je to fotenie s princeznami :) Ešte, že sme mali Danku a rýchlo sme ju natlačili k princeznej, inak by sme sa museli my, staré kozy, fotiť s princeznou Tianou (ja ani neviem, z akej rozprávky, ale Danka poznala) ... No Gabika to na nás riadne ušila :) Keď už sme ale prežili, vzala som Danke aj fotku - tak nejak predpokladám, že s princeznami sa už fotiť nebude :) Dobre som urobila - zabehli sme pozrieť, či sa skrátila doba čakania na Mickey Mousa a tam už bolo zavreté :( Tak má Danka aspoň tú princeznu ...
Zbohom Disneyland
Zbohom Disneyland
      Cvakli sme posledné fotky ... Kým sme sa dostali z Disneylandu von, opäť sa rozpršalo ... a keď sme sadali do autobusu, dokonca lialo! A v tom daždi, bez ladu a skladu, bez zapisovania, pani sprievodkyňa vracala peniaze za vstupné :) Už som sa nečudovala :)

© 2004-2019 Dupkalovci