Naše havuľky - Kika

44.192.94.177
ec2-44-192-94-177.compute-1.amazonaws.com

nájdete ma na:
mdupka.blogspot.sk
Kika
O Kike | Fotoalbum | Šteniatka

Rasa: Labrador Retriever
  * 3.1.2007 - † 10.8.2017
Chovateľ: p. Tutková, Valaliky


      Kika je smotanová labradorka bez papierov. Doniesli sme si ju domov 23.3.2007, v piatok večer. Mala 11,5 týždňa a bolo to posledné šteniatko, ktoré ostalo pri mamičke. Od začiatku bola tichá a prítulná. Nekňučala ani len prvú noc a od začiatku žrala jedna radosť :).
      S jej prinesením sa nám spája pekná príhoda, keď som volala Karolovi a rozprávala mu, že nám môže blahoželať, je nás 5 - máme nového člena rodiny, volá sa Kika, má 11 týždňov, 5,5 kg a je to smotanová labradorka. Po mojich prvých slovách chcel hneď zakričať manželke Janke, že čakáme bábätko :). Až po chvíli mu došlo, že hovorím o psíkovi :).
      Tak ako bola Kika bezproblémová na začiatku, tak nás začala trápiť po 2 týždňoch. Doteraz nevieme prečo, začala so stolicou vylučovať krv. Spala, žrala, bola veselá, nepĺzla, nevracala, len vždy po hovienku z nej vypadlo zopár kvapiek krvi. Chodili sme k veterinárke, dávali jej mrkvu, vybrali dávku entizolu, nosili pravidelne hovienka na rozbor a nič sa nenašlo ... Zmenili sme krmivo na Eukanubu - jahňacinu s ryžou ... a začali rozmýšľať o druhom psíkovi, keby došlo k najhoršiemu ... Keď už sme strácali nádej, poradili nám psíčkari z Klubu poľovníckej kynológie a agility v Košiciach nedať jej 2 dni žrať, že to môže byť jemne poranené črevo a nemá sa čas zahojiť. Kika akoby tušila, čo sa na ňu chystá a práve v ten deň z ničoho nič jej problémy po mesiaci trápenia prestali ... Ale niečo po nich predsa len v nás ostalo - chuť na ďalšieho psíka. A ako Kika pomaly rástla, uvedomomovali sme si, ako je väčšinu dní sama a čaká, kým sa vrátime z práce ... nutne to chcelo kamarátku ... a tu sa už začína aj Korin príbeh :) Napriek všetkým Kikiným problémom, je to tichý zbojník. Do hodiny vyrobila taký perfektný KIKA - matrac ako sam mne, mojej sestre, mojim 2 bratrancom a mojej sesternici nepodarilo za 35 rokov jeho životnosti. Ale už doslúžil, česť jeho pamiatke :)
      Do 4,5 mesiaca Kika spala v zádverí v dome. Potom, 2 týždne pred Koriným príchodom, dostala zateplenú búdu pod terasou. A zasa bez kňučania tam zvládla hneď prvú noc. A o chvúľu prijala novú profesiu - vyhľadávač káblov. Pod terasou nám viedli káble televízneho rozvodu v dome. Doteraz ich vyškrabala a rozhrýzla 4 krát. Najprv boli káble len uchytené úchytkami v rohu, vyškriabala ich. Potom v lište, rozhrýzla v jednej časti lištu a káble povytiahla, rozhrýzla. Potom boli káble v druhej lište a starú aj so zvyškami starých káblov sme jej tam nechali, nech hryzie tie a nové nechá na pokoji, ale ani to nepomohlo - tentokrát vytrhla celú novú lištu aj s káblami. Tak sme kúpili ďalšie metre kábla a prikryli ho plechom - len pri vstupe do domu kábel skrytý nebol - do druhého dňa vytrhla kábel zo spojky ... Nakoniec sme kúpili oceľové rúrky na ochranu poslednej časti káblov a samozrejme nové káble - s tým si zatiaľ neporadila :) ... a už sme v obchode stáli zákazníci a mohli by sme dostávať zľavu :) Alebo by mohli sponzorovať Kiku, keď im takto dohadzuje džoby :) ... poprípade by sme im ju požičali ;)
       16. júla 2007 sa Kika prvýkrát kúpala - a predstavte si, vie plávať !:)Bolo to na jazere v Čani. Ja viem, že psy vedia... ale aj tak sme sa báli, veď čo keby práve ten náš nie? To bol výdych ... :) Ako by sme naučili plávať dieťatko :). A vrámci rozvoja psej osobnosti od 27. júla 2007 začala chodiť s ockom na cvičák. Len je to dosť diskutabilné, koho tam viac cvičia - ocka či Kiku? :). Občas to vyzerá, že skôr ocka, ale už si zvyká a pomaly možno začne cvičiť aj Kika :). Je to zábava ... Ale Kika sa neučí len od ľudí - od Kory sa naučila kúpať v miske s vodou, vyskakovať od radosti, lietať ako divá po záhrade. Spolu záhradničia v mojej záhradke a pomaly z nich možno budú bylinožravce :) Taký kaleráb, patizón, malinové vetvičky - to sú ich najlepšie hračky. Moje zbojníčky :)

© 2004-2024 Dupkalovci