Danka - O Danke

44.192.44.30
ec2-44-192-44-30.compute-1.amazonaws.com

nájdete ma na:
mdupka.blogspot.sk

      Danka sa narodila 14.5.2001 v NsP na Triede SNP v Košiciach. Bola tichučké bábätko, ktoré stále spalo. Nespala len vtedy, keď papala. Tak Miško do Dankiných 4 mesiacov ani nevedel, že má sestričku. A potom to začalo ...:)
      Odkedy si sadla do detskej stoličky, hádzala sa dozadu ... to ste mali vidieť tie tehličky na brušku :) Chodiť sa naučila sama dosť neskoro, nechcela sa pustiť maminho prsta. Mala 15 mesiacov, keď nás napadlo vložiť jej do ruky namiesto prsta lyžičku .. a Danuška odvtedy chodila sama, bez padania.
      Odkedy vie rozprávať, ešte sa jej nezavrela pusa. Mlela, mlela a mlela, určite jej melie aj teraz, keď to čítate :). Často so všetkou detskou vážnosťou poučovala a vychovávala Miška .. a veru sa on veľa vecí od nej učil. Napríklad trpezlivo a presne maľovať, počúvať čítané rozprávky a možno aj trochu poslúchať :)
       Danka chodila do MŠ Šafárikova trieda 4 od 1.10.2003 a od začiatku to bola šikovná a všestranná škôlkarka, ktorú pani učiteľky len chválili. Už v škôlke chodievala na tanečnú do Súkromnej základnej umeleckej školy Boby Brely, výtvarnú v škôlke i v CVČ Domino i na angličtinu. 4x do týždňa mala nejaký krúžok, bola pomaly vyťaženejšia ako mama :).
      Do školy nastúpila 1.9.2007 na ZŠ Kežmarská 28 do I.A triedy. Každé ráno si Danuška poplakala, lebo sa jej nechcelo od mamičky. A každé poobedie sľubovala, že zajtra už určite nebude plakať, lebo v škole je proste supeeeeeer :). Ale každé trápenie raz prejde a aj Danka po mesiaci prestala plakať a začala sa poctivo učiť. A tak sa naučila nádherne čítať, celkom dobre písať a aj počítať, ak má dobrý deň. Ale to nevadí, ešte má plno času, veď do školy sa po prázdninách vráti. A potom dobehne všetko, čo sa jej v prvom ročníku nedarilo :)
      V 2.A už z nej bola skúsená školáčka, ktorá je poslušná a tichučká v škole a urozprávaná doma. Ako jej teta Aďa - v škole bola 4 hodiny ale vedela o tom rozprávať aj 6 hodín :). Trochu ju trápila matematika, ale svojim pomalým tempom nad ňou vyhrala a dostala na vysvedčení jedničku. Ako aj v prvom ročníku, tancovala v tanečnom odbore ZUŠ Bernolákova a cez to aj v tanečnom súbore ABC. A konečne vyrástla a začala sama chodiť na výtvarnú v CVČ Domino.
© 2004-2024 Dupkalovci