Mamka - O mamke

3.236.112.70
ec2-3-236-112-70.compute-1.amazonaws.com

nájdete ma na:
mdupka.blogspot.sk

Vyšívanie, pletenie, háčkovanie ...
Vyšívať a pliesť ma učila mamka od mala. Mnohé moje práce už skončili na smetisku dejín. Ale ak náhodou niečo prežilo, tak sa tým pochválim tu :)
Háčkovať základné očká a retiazky ma naučila babka Grétka. Vďaka babi ... Ďalej som pokračovala ako samouk - dlhé, krátke stĺpiky, polstĺpiky, viackrát nahadzované dlhé stĺpiky - všetko som sa učila z časopisov. A celkom sa mi to podarilo :) No ale aj z toho sa už zachovalo málo. Ale ak niečo nájdem, postupne doplním.

Window Color ...
Túto techniku sme objavili s deťmi v r. 2007. Urobili sme si výzdobu na okná, pomaľovali zopár fliaš a tým to skončilo. No ale keď už raz niečo vieš, nikdy nevieš, kedy to znova použiješ :)

Artičoková technika ...
Odpozerala som ju z internetu a prvýkrát vyskúšala 7.2.2008. Je to pekné, len to má obmedzené použitie - valentínske srdcia, veľkonočné vajíčka a vianočné gule. Takže zábava na dlhé zimné večery ... a pozor na zlé špendlíky, sú z nich dopichané prsty :)

Decoupage ...
Začalo sa to presne 13.2.2008, kedy som aj ja ako mnohé predo mnou prepadla šialenstvu zvanému "Decoupage", alebo na Slovensku častejšej verzii "Servítkovej technike". Stačili jedny tvorivé dielne v Raji umelcov v Košiciach a bola som v tom až po uši. Nakúpila som si farby, laky, lepidlá a odvtedy tvorím a tvorím. Mám za sebou fázu krakelovania, tupovania i objavovania štruktúrovacích pást, vyskúšala som si dekorovanie kvetináčov, misiek, sklenených tanierov, drevených krabičiek, rámikov i maliarských plátien. Je to pre mňa príjemný relax, vďaka ktorému viem potešiť seba i svojich priateľov i blízkych. Ak teda čakáte odo mňa darček, nič iné nečakajte :).

Pletenie z pediga ...
V júni 2009 som si jednu sobotu našla čas na kurz s ribišškou, uplietla som prvý koššíček a dosť ma to dostalo. Veď praktický košíček sa zíde v každej domácnosti. A tak okrem skladu servítok pribudol u nás doma sklad s krabicami dienok, pediga a pedigových šénov rôznych hrúbok a farieb.

Patchwork ...
Tak toto som obdivovala, ešte keď som mala v brušku malú žubrienku Miška. Vtedy som si kúpila prvý patchworkový časopis. Ale čas a odvahu som nenašla. Ale v októbri 2009 s pomocou zlatej artmamy dakenky som zvládla prvý vankúšik a pevne dúfam, že sa k tejto nádhernej práci budem vždy vracať. Výsledok stojí za tú námahu ...

© 2004-2024 Dupkalovci