Naše havuľky - Kika

44.222.104.206
ec2-44-222-104-206.compute-1.amazonaws.com

nájdete ma na:
mdupka.blogspot.sk
Kika
O Kike | Fotoalbum | Šteniatka

11.4.2011 sa Kike narodilo 10 šteniatok

Ockom je Max, známy z Kikinej fotogalérie, aj keď výraz otec je v tomto prípade dosť zavádzajúci. Presnejší výraz je darca spermií :) Kika si vzala, čo chcela a ďalej má chudáka Maxa na háku :)
V každom prípade sa im vydarili nádherné šteniatka, 3 svetlí a 3 čierni chlapci, 2 svetlé a 2 čierne baby. Aj rodili sa s matematickou presnosťou : čierne, biele, čierne, biele, čierne, čierne, biele, čierne, biele, biele :) Bohužiaľ nás tretiu noc jeden čierny chlapček opustil... Ale ostalo 9 zdravých a živých drobcov, ktoré nás budú nasledujúce týždne zamestnávať, ale hlavne tešiť :)

A čo ďalej - po 13.6. 2011
Osameli sme. Klietka v zádverí je prázdna, z ohrádky vonku nikoho nepočuť. Nikde žiadne hovienka, nikto sa nepreháňa po dvore ... Niet koho vyťahovať spod stromov, niet komu hodiť loptičku, nikto sa nikde nepletie pod nohy ... Žiaden kvik, brechot, piskot ... Tak je tu ticho, prázdno a smutno ... Aj slzičky sa podvečer pritrafia ... Ale tak to malo byť, tak je to v poriadku. Nech všetci naši drobci rastú do krásy a poslušnosti a pre radosť svojich nových majiteľov ... Budeme na nich myslieť ... a keď pôjdeme náhodou okolo, pozor zbojníci, bude kontrola :)

Deviaty týždeň - 7.6.-13.6. 2011
pondelok 13.6.2011 - k novej rodinke odišlo posledné šteniatko
Fialová sučka - Lili Presne na 9 týždňov odišla k novej rodinke aj naša posledná fialová sučenka. Od malička to bol drobec, volali sme ju "Malá" alebo "Picik", spolu s Pitou. Ale výzor anjelika niekedy klame, bola riadne čertíča :) Kde sa niečo mlelo, určite tam bola a bez váhania sa pustila do merania síl aj s najväčšími bračekmi. Ale k večeru, keď sme ju vzali do vnútra, no celá mama - len hladkať bruško, mojkať a túliť :) Aj v inom je po mame - keď sa jej niečo nepáči, veru poriadne hlučne sa vie sťažovať. Ale každý cirkus trvá 3 dni, potom si vždy zvykla a bola poslušná, hravá a tichá. Proste anjelik :) Dva týždne žila s nami sama a veru si to užila aj ona, aj my. Aj hladkania a rozmaznávania, aj behania za loptičkou, aj naťahovania sa o handry, aj večerného zaspávania na niečom brušku pri televízore :) Posledný týždeň sa vedala aj nádherne hrať s Kikou. Hryzkala ju, skákala po nej a Kikuška jej všetko jemne opätovala. Bolo úžasne pozorovať, ako malá papá s mamou z veľkej maminej misky, ako spolu bežia pre loptičku, naháňajú sa ...
Bude bývať v Šebastovciach, vo veľkej záhrade a s malou 2,5 ročnou slečnou. Dostala úžasne milé meno "Lili" a určite tam už zvedavo zisťuje, čo všetko je v záhrade na hryzkanie :) Tak poslúchaj, chrobáčik, aby si ťa nová rodinka zamilovala tak, ako my ...
Váha na konci týždňa - pri odchode: 6,85 kg
Obľúbené miestečko pod jedličkou Bežíme :) Posledná rozlúčka ... Posledná rozlúčka ...

Ôsmy týždeň - 31.5.-6.6. 2011
Fialová sučka je stále u nás a my ju patrične rozmaznávame :) Je strašne milá - hravá, neposedná a miluje pískaciu loptičku. Čo sa len za ňou nabehá :) Pustili sme ju aj ku Kore, ale chcela jej otestovať cicušky, načo sa jej dostalo poriadneho zavrčania :) Z Kory asi náhradná mama nebude :) Ku Kike ju púšťame príležitostne obdeň, ona by stále cicala a už je načase prestať.
V 54. deň sme spratali pôrodnú bedňu a naša malá princezná spinká ako veľký pes v klietke. Zvykla si rýchlo, ani sa veľmi nezlostila. Zlaté dieťa :)
Váha fialovej sučky na konci týždňa: 6,00 kg
Hladkajte mi bruško :) V zádverí Pri Danke Pri mamke Pri Danke Pri Danke Pri Danke

Siedmy týždeň - 24.-30.5. 2011 - Šteniatka začali odchádzať k svojim majiteľom
Od 45. dňa (26.5.) Kika kojila len každý druhý deň. Ale kojila ako kojila - akonáhle sme ju pustili k šteniatkam, utekala od nich a v momente vyvrhovala stravu. Takže ich viac kŕmila ako kojila :)

streda 25.5.2011 - do nových domovov odišli 3 sučky
Oranžová sučka - Chelsea Prvá odišla do Košíc - Ťahanoviec oranžová sučka. Od svojej novej rodinky dostala krásne meno "Chelsea". Chelsea bola naša fešanda. Naozaj pekná sučka s veľmi peknou hlavou a nežnými očkami. Jej kukuč si podmaní určite každého. Už u nás prejavila ako mimoriadne odvážna a šikovná. Bez strachu sama preskúmavala neznáme zákutia záhrady. Bola rozvážna a nepúšťala sa do zbytočných bitiek, hoci uško sestre či bračekovi vždy rada poťahala :). Pre jej novú majiteľku bude určite príjemnou spoločníčkou na prechádzkach a pre jej dospievajúceho syna raz aj vytrvalým spolubežcom, len čo trošku podrastie a zosilnie :)
Váha pri odchode: 4,60 kg
Biela sučka - Pita Po druhú - bielu sučku - si prišli dve milé mladé slečny z Ľubotíc pri Prešove. Dali jej rozkošné meno "Pita" Veľmi dobre to meno vystihuje jej pohavu - niečo milé, malé, šikovné, nezbedné a šibalské :) Po narodení bola najmenšia, samozrejme sa týmto stala našim miláčikom. Zato pre súrodencov často ľahkým terčom, na ktorom si skúšali svoje zúbky a pazúriky. Ale Pita sa nikdy nedala, obratnosťou a šikovnosťou aj najväčších bračekov vopchala do vrecka a doslova "im to vysvetlila" :) Že sa netreba púšťať do menších :) Chodiť napr. začala medzi prvými. A keď sa váhovo vyrovnala ostatným, už si k nej veru nikto nedovoľoval viac, ako k ostatným, bola rovnocenným členom našej štenacej svorky.
Váha pri odchode: 4,50 kg
Zelená sučka - Sely Zelená a oranžová čakajú na majiteľov Posledná v tento deň odišla zelená sučka k mladej rodinke do Novej Polhory. Nad menom ešte uvažujú, tak dúfam, že nám dajú vedieť, či nakoniec vyhrala Linda alebo Aida:) A keďže kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva, vyhrala "Sely" :) Takže Sely bola šteniatko s najväčšou pôrodnou hmotnosťou, hoci sa narodila deviata. Dlho v hmotnosti viedla, až v 5-6tom týždni ju začali niektorí chlapci predbehovať a ona sa vyrovnala ostatným sučenkám. Od narodenia pôsobila veľmi vyrovnaným a pokojným dojmom. Veľmi sa povahou podobala mamičke, bola preto Dankinou dôverníčkou a niekedy by človek aj veril, že rozumela, čo jej Danka vykladala ... Aj pri odchode rozvážne čakala pri dverách na novú rodinku. Určite si s ňou bude rozumieť, lebo svojou pokojnou povahou bude dobrou kamarátkou maličkému dievčatku, ktoré sa na ňu už pár týždňov teší :)
Váha pri odchode: 4,60 kg
Miško a červený Miško a červený Danka a fialová Keď šteniatka odišli, trochu to na nás doľahlo. Deti si uvedomili, že postupne pôjdu preč ďalší a ostávajúcim šteniatkam sa dostalo hneď viac pozornosti a rozmaznávania :) My dospelí sme mysleli viac na tie, čo už spinkajú v nových domovoch ... ako to zvládnu, či nebudú veľmi plakať, či bude o nich dobre postarané :) Typické paranoické myšlienky rodičov, ktorým mladé vyleteli z hniezda :) Ale všetci noví majitelia boli veľmi príjemní a my veríme, že všetko zvládnu v pohode a užijú si nádherné ale aj náročné šteniatkovské obdobie psíkov. Želáme im, aby im z našich drobcov vyrástli ICH jednoducho NAJLEPŠIE KAMOŠKY :)
A ako na odchod šteniatok reagovala ich mama a ostatné šteniatka? Ktovie, či si to mama všimla, ved jej ostalo ešte 6 zbojníkov :) Neplakala, nehľadala nič, ale v tento deň Kika vyvrhla šteniatkam potravu 3x ... ktovie, či nie preto, aby dokázala, že ona sa postará a nemáme ich dávať preč ... alebo sa nám z nej už stáva bulimička :)
Naopak šteniatkam sa uvoľnila tretina už preplnenej bedne, takže to oslávili poriadnou žúrkou a bitkou - kým predtým sa na spanie ukladali 10 minút, v tento deň im to trvalo 45 minút :)

piatok 27.5.2011 - k novému pánovi odišiel 1 psík
Piatok bol nádherný deň a šteniatka sa najprv vybláznili poobede na dvore do sýtosti.
Modrý Čierny Hnedý Žltý Červený To je smäd :)
Červený psík - Baddy Červený psík - Baddy A podvečer si prišiel nový majiteľ pre červeného psíka. Dostal meno "Baddy" Bude prekvapením pre 3 detičky v Gregorovciach pri Prešove, ktorým už ocko psíka dávno sľúbil a teraz asi dosť poslúchali ;) Náš červený drobec to určite zvládne, veď od začiatku patril medzi najsilnejšie šteniatka a ostatní chlapci ho začali váhovo dobehovať až v 6. týždni. Bol veľmi šikovný. Narodil sa posledný (ale zato poriadny kus chlapa) a mamka ho "vykakala" do trávičky. A ešte v blanke začal pískať odušu, že je tu :) Neskôr, keď začali šteniatka jesť z mištičiek, ako prvý tú svoju pekne vypapkal a vylízal. A veru, rád sa poriadne napapkal - často sme ho načapali, ako vyjedal aj misky súrodencom :) A potom spinkal ako zabitý, nech sa deje čo sa deje :) Tak niekedy prespal aj kojenie :) Ale keď sa prebral, bol to riadny šinter. Ak bola niekde nejaká mela, určite tam bol :) Verím, že táto kombinácia flegmatizmu a temperamentu je dobrý základ pre zladenie sa s 3 detičkami. Ale určite bude v Gregorovciach ešte veselo :)
Váha pri odchode: 5,25 kg

sobota 28.5.2011 - noví majitelia prišli pre ďalších 3 psíkov
Čierny psík - Benji Čierny psík - Benji Hneď skoro ráno si rodinka z Čečejoviec odniesla čierneho psíka, Mišovho miláčika. Nazvali ho "Benji". S výnimkou červeného psíka bola partia štyroch chlapcov čo do hmotnosti, povahy aj temperamntu vzácne vyrovnaná. Aj čierny bol príjemne prítulný, pokojnejšej povahy ale v prípadných šteňacích šarvátkach aj dostatočne temperamentný. Vedel byť taký nenápadný záškodník - rád vylízal jogurt zo susednej misky, keď si braček odbehol. Prezradila ho len opakovane biela papuľka :) Proste milý psík :) Má všetky predpoklady stať sa rodinným miláčikom. Ale pozor .... ide do rodinky s 3 chlapcami !!! No to bude chudák mamina, keď budú chlapci v prevahe 5:1 :)
Váha pri odchode: 4,85 kg
Žltý psík - Bruno Žltý psík - Bruno Ešte pred obedom prišla príjemná mladá dáma s otcom a obaja chceli jednoznačne čierneho psa. Už na prvý pohľad bolo jasné, že psíkom rozumejú a nebude to ich prvý psík. Úplne ich očaril náš žltý zbojník, ktorý sa začal viac prejavovať od začiatku 7. týždňa. Všade bol prvý, nikde neposedel, zovšadial ušiel (zavrieť ho zádveria bolo priam nemožné :) ) a v zatvorenej pôrodnej bedni vydržal tak 5 minút. Posledné noci sme ho nechávali spať mimo bedne, aby si tým vyskakovaním neublížil. Všetky šteniatka v bedni a on ako kráľ mal celé zádverie len pre seba :) Boli sme veľmi radi, že práve tento temperamentný psík dostal majiteľku, ktorá si s ním určite poradí. Dostal meno "Bruno" a teraz robí neplechu niekde v Prešove-Cemjate. Tak Bruno, drž sa a poslúchaj ;)
Váha pri odchode: 5,32 kg
Modrý psík - Bony Modrý psík - Bony Poobede odišiel druhý čierny psík - s modrou stužkou. Zobrali si ho otec s takmer dospelým synom z Bardejova. Kým bol u nás, ostal "Bony" prítulným šteniatkom s primeranou mierou temperamentu. Možno takým ostane a možno, ako Bruno, začne o chvíľku poriadne vystrkovať rožky :) Držíme prsty novému mladému majiteľovi (mimochodom, veľmi pekný chlapec ;) ), aby si spolu s psíkom porozumeli a vytvorili zohranú dvojku... A nech mu zo šteniatka vyrastie fešák :)
Váha pri odchode: 5,40 kg

pondelok 30.5.2011 - do nového domova odišiel posledný chlapček
Hnedý psík (Sany) ako vankúšik pre fialovú Hnedý psík - Sany Hnedý psík - Sany Hoci by sme ho radi ešte chvíľku rozmaznávali, museli sme sa rozlúčiť aj s naším mojkáčikom, našim anjelikom, našim plyšáčikom. Od začiatku to bol najsvetlejší psíček a čím bol väčší, tým viac pripomínal macíka - plyšáčika. K tomu jeho príjemná prítulná povaha s vyváženým temperamentom - nedalo sa neobľúbiť si ho. Najťažšie sa s ním lúčila Danka. Jeho novou paňou sa stala príjemná mladá dáma, dala mu meno "Sany" a bude bývať v Mlynčekoch pri Kežmerku. Určite mu bude dobre, v krásnej prírode pod Tatrami ... Cmuk, drobček...ak pôjdeme okolo, určite ťa prídeme pozrieť ...
Váha pri odchode: 5,55 kg
Danka a fialová Danka a fialová Danka a fialová Na konci týždňa nám teda ostal jediný psík, fialová sučenka. Náhoda alebo osud, že je to baba najviac podobná mame? A aj mama Kika bola posledná sučka pri svojej mamke ... Hneď po odchode Sanyho sa o ňu strhol boj, od Kiky cez Danku a Miška ju chcel každý pomojkať, pritúliť ... aby jej nebolo smutno alebo aby nám nebolo smutno ???
Váha fialovej sučky na konci týždňa: 5,25 kg

Šiesty týždeň - 17.-23.5. 2011
Zo šteniatok sa stali malí nezbední psíci. Pobehovali celý týždeň po záhrade kde-kade, bol ich vždy plný dvor. Na 42. deň už prvé dokázali vyskočiť zo zatvorenej bedne. Zbojníci :)
Kika kojla od 38. dňa 2x denne a od 41. dňa 1x denne. Už sme si zvykli, že šteniatkam pravidelne pri večernom kojení vyvrhla predtrávenú stravu. Nevyzeralo to bohvieako ... ale sme za to na ňu pyšní ... Na 42. deň, t.j. na 6 týždňov, drobci absolvovali prvé očkovanie a my sme sa začali pomaly pripravovať na ich odchod k novým majiteľom.
Váha šteniatok na konci týždňa: 4,20 - 4,70 kg
Papáme vonku Pohodička v čiernom Pohodička v bielom Biela baba Červený chlapec Čierny chlapec Fialová baba Hnedý chlapec Modrý chlapec Oranžová baba Zelená baba Žltý chlapec Pohodička v ohrádke Kojenie postojačky Kojenie postojačky Od mamy je nalepšie ... Maminu ľúbime ... čierny Maminu ľúbime ... čierny

Piaty týždeň - 10.-16.5. 2011
Tento týždeň sa šteniatka naučili, že vonku je super. Aj keď prvé dni vychádzali vonku váhavo, na konci týždňa stačilo otvoriť dvere a šteniatka sa rozbehli jedna radosť :) Našli si svoje obľúbené miesta pod stromami a s radosťou si poskakovali každý deň po záhrade. Ako žabky - predné labky spolu a zadné spolu ... a potom prišiel nejaký hrbolček na trávičke a buch na zadoček :)
Kika sa stále viac vyhýbala kojeniu (ale keď nebola pri šteniatkach, pýtala s k nim), kojila za jazdy kto si čo uchytil, alebo po sediačky (len keď prišla návšteva, bola z nej vzorová matka a ležala a kojila ako za peniaze :):):) ). Aby tak neodmietala kojenie, púšťali sme k nej drobcov na 2 kolá a tak to zvládala. A k tomu sme začali pomaly odstavovať - od 29. dňa kojila Kika 4x denne a šteniatka dostali 3x denne granulky. Od 33. dňa Kika kojila 3x denne a naopak drobci už dostali 4x denne granulky. V 34. deň nás prekvapila - pol hodiny po večeri ju celú vyvrhla šteniatkam a nakŕmila ich - a ako hrdo a spokojne na nás pozerala ... aj ona sa dokáže o nich postarať!
Váha šteniatok na konci týždňa: 3,25 - 3,60 kg
Biela partia Čierna partia Oranžová slečna s papučou Žltý Biela Hnedý a čierny Fialová a zelená Červený Hnedý Hnedý, v pozadí zelená Hnedý a červený - frajerujú :) Mama Kika Mama Kika Kojíme posediačky :)

Štvrtý týždeň - 3.-9.5. 2011
Drobci sa začali viac hýbať, preto sme začali dokrmovať od 22. dňa 2x denne. Keďže s granulkami mali ešte problémy, vyskúšali sme ryžovú kašu a ujala sa. Prvé kŕmenie sme nestihli fotiť, lebo sme vyťahovali z kaše labky, chvostíky i celé šteniatka :) Pri druhom sa už stravníci správali slušnejšie, takže máme aj fotky :) Kaša chutilaaaa, a od 26. dňa dostali aj tretie jedlo, namočené granulky. Tentokrát im to išlo s granulkami oveľa lepšie ako pred týždňom a teda môžeme kašičku pomaly zrušiť ... Šteniatkam sme 26. deň vymenili stužky za obojčeky a 3. krát ostrihali pazúriky. Vyšli im zúbky a zosilneli tak, že už pravidelne utekali z bedne. Kika zistila, že keď ujde z bedne, neujde hryzošom :) Dokonca sme ich 26. deň načapali, ako sa kŕmia v mliečnom bare všetci pred bedňou :) Najšikovnejší žltý chlapček to zvládol aj naspäť do bedne ... Tento zbojník nám 27. deň začal obhrýzať ponožky, takže pomaly budú zo všetkých naozajstní havuľkovia ...
Kika už minulý týždeň hlavne cez deň skracovala kojenia, koncom tohto týždňa už kojila často len tak "mimochodom", keď ju štenatá odchytili - posediačky i postojačky. Niekedy vliekla prisaté šteniatko aj celé kolečko okolo bedne :) Tie ostré zúbky jej určite dávajú zabrať. Ale v noci sa o nich stará tak vzorne, že by človek neveril, že majú aj jeden zub ...
Keď sa šteniatka narodili, bola teplá jar, teraz keď by sme už chceli ísť vonku, bolo celý týždeň 12 stupňov, sychravo. Ale predsa len, na výročie 28. dňa vyšlo slniečko, oteplilo sa a šteniatka otestovali našu trávičku. Potom sa poriadne napapali z nových stojančekov a zaspali na novoobjavenom mieste ... doteraz sa mi nechce veriť, že sa tam natlačilo toľko drobcov :)
Papáme kašu 1 Papáme kašu 2 Papáme kašu 3 Biela baba Červený chlapec Čierny chlapec (modrá stužka) Fialová baba (cyklámenová stužka) Hnedý chlapec (sv. zelená stužka) Modrý chlapec Oranžová baba Zelená baba Žltý chlapec (červená stužka) Pohoda v bedni Prvýkrát vonku Prvýkrát vonku Prvýkrát vonku Papáme Napočítajte 9 šteniat ... :)

Tretí týždeň - 26.4.-2. 5. 2011
Do 16. dňa všetky šteniatka porozliepali očká a cvičili neposlušné zadné labky. Mali rôzne spôsoby tréningu: najskôr sa rozčapovali ako žabky, neskôr používali zadoček ako príklep :) Ale každý spôsob bol dobrý, nôžky poslúchali stále viac a viac :) 18. deň sme druhýkrát ostrihali pazúriky a tento deň sa prvé šteniatko dokázalo vykotúľať z bedne. Začali sa ohryzkávať (papuľky, ušká) a hrať sa. Začali loziť mame aj po hlave a tá to s neuveriteľnou trpezlivosťou znášala :) Materinská láska nemá hraníc, ani u psíkov ... V tento prevratný deň sme si všimli prvých odvážlivcov, ktorí keď sa chceli vypiškať, opustili aj mamine cecíky a mierne poodišli, rozkročili zadné nožičky v nacvičenom štýle "žabka" a piškaliiiiiii :):):) Na 20. deň sme odčervili pastičkou a bunkoši dostali prvýkrát pokusne namočené granulky. Ale išlo to dosť ťažko, nakoniec len z ruky. Na 21. deň už jednoznačne drobci reagovali na zvukové podnety z okolia. Žeby sa nám začínala pravá zábava ? :):):)
29.4.2011:

Druhý týždeň - 19.-25. 4. 2011
Mamka Kika si vypýtala všetky šteniatka k sebe. Bolo to niekedy 8. deň, stála pri dverách a plakala, kým sme jej nedoniesli aj druhú partiu do pôrodnej bedne. Ukľudnila sa a odvtedy boli šteniatka spolu. Kika sa úplne zotavila a s radosťou už pobehala okolo plota a poštekala na okoluidúcich psov. Rozjedla sa za dvoch a mala plllno mliečka. Ale bolo dosť teplo a začala sa pýtať von, aby zrelaxovala a vyvetrala sa. Hlavne cez deň. Zakaždým ale poslúchla a prišla bábätká nakojiť, keď si pýtali. Proste sa z nej stala profesionálna matka :)
Trinásty deň po pôrode začali šteniatka otváreť očká, to bolo pre nás radosti :). Skúšali aj zadné labky, ale boli to také ožranecké pokusy, len padali a padali :), ale bolo to veeeľmi milé :) 13. deň sme im prvýkrát ostrihali pazúriky.

Prvý týždeň - 11.-18. 4. 2011
Kika prvé 3 dni ani nevstala od šteniatok, pila len vývary a jedla len málo, z ruky. Len nasilu sme ju vždy podvečer donútili ísť sa vypišať (zobrali sme jej všetky šteniatka, inak by z bedne nevyliezla). A to potom naozaj piškala za celý deň, 5 minút vkuse.
Šteniatka boli rozdelené na 2 partie, ocko mal s nimi materskú (dokonca ich aj odrodil :) ) a každé 2-3 hodinky ich striedal pri Kike, aby sa každému ušlo miesto v mliečnom bare. Šteniatočka rástli a Kika sa zotavovala, koncom týždňa už s radosťou rezkým klusom prebehla po dvore. Ale keď sme brali šteniatka, stále nás kontrolovala ... a keď kvičalo to jedno, čo sme zobrali odvážiť a zabudli sme zavrieť dvere, nechala ostatných 8 v bedni a prišla nás skontrolovať do kuchyne, čo to robíme s jej dieťatkom :)

© 2004-2024 Dupkalovci