Rodinka - Fotoalbum

3.239.91.5
ec2-3-239-91-5.compute-1.amazonaws.com

nájdete ma na:
mdupka.blogspot.sk

2001 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Rok 2006...

Lyžovačka v Ždiari - 25. február - 4. marec 2006
Niektorí stáli na lyžiach prvý krát v živote (však Miško ?), iní prvý krát po X rokoch (no kto asi - ocko a mamka :) ) a niektorým sa stačilo bobovať a váľať po snehu. Boli s nami aj Aďka, Katka, ujo Rudo a teta Aďa. Všetko dopadlo na jedničku, nakoniec sme zvládli okrem somárskych lúčok v dedine aj Strednicu, Bachledovu dolinu a aj Jezersko. Ale tie somárske lúčky sú aj tak naj :). Skôr ako sa začal topiť sneh, stihli sme aj jazdu na saniach ťahaných koňmi. Bolo slnečno a chladno, ale chalúpka bola teplulinká a pohľad spred chalúpky na Belianske Tatry - Ždiarsku Vidlu a Havran hovorí za všetko ... Určite sa tu vrátime ...
Vlek Ako sa vstáva? My nepadáme! Po lyžovačke Strednica Strednica Strednica Baby na snehu Kone Kone V plnej výbave Pohľad od chalúpky


Miško má 8 rokov - 11. marec 2006, Košice - Pereš
A celkom nenápadne pripomínam, že mamka (to ako ja :) ), má už 34 ...
Oslávenec Banda Nech sa Ti vyplnia všetky želania ... Individualistka :)


Veľká noc - 13. - 18. apríl 2006, hotel Kriváň, Podbanské
Jesenný výlet do Kriváňa a Permonu sa deťom tak páčil, že sme sa rozhodli ignorovať veľkonočný stres a radšej si užívať v Tatrách. Lanovkou sme sa vyviezli na Skalnaté pleso, kde sme ale nevideli ani na krok, tak sme sa rýchlo vrátili. Miško s ockom sa polyžovali na Štrbskom plese a mamka sa tam s Dankou pováľala po snehu. V Permone sme sa kúpali, zabávali s ovečkami, Miško si kúpil korbáč a Danka maľované vajíčko. Po večeroch sa Miško v Kriváni naučil hrať biliárd.
V lanovke V lanovke Skalnaté pleso Skalnaté pleso Skalnaté pleso Štrbské pleso Štrbské pleso Permon Biliárdista v Kriváni Biliárdista v Kriváni


Prebúdzanie Katky - 29. apríl 2006, Košice
Prebúdzanie lokomotívy Katky v košickom rušňovom depe - to je čas našich pravidelných stretnutí s Oliverom a Olíkom. Tentokrát tam mamka nebola, lebo chrípka si nevyberá, ale zato Danka vyhrala s výkresom z výtvarnej v Domine v maľovaní vláčikov a odniesla si darčeky za 3. miesto. Super, bambuľka!!!
Katka Oliver a Oliver Na vlaku Skákací hrad Dankin vláčik


Strašidelný víkend - 7.- 9. máj 2006, Bojnice
Tepelné hospodárstvo sa zasa raz ukázalo v dobrom svetle a pripravilo pre detičky výlet do Bojníc spojený s prehliadkou Bojnického zámku plného strašidiel a takisto návštevou ZOO. Po minuloročnom zážitku, keď som Danku nosila celú prehliadku na rukách, odmietla som to ... veď minule to bola rozprávka a teraz strašidlá, to ju budem musieť nosiť ešte 3 dni, kým sa prestane báť ... tak sme išli len s Miškom. Zámok plný hadov mal úspech a aj ZOO sa s jedným dieťaťom zvládalo ľahko, oddýchli sme si :)
Zámok Zámok Zámok ZOO ZOO ZOO Mimka v ZOO ZOO ZOO Odchod


Danka má 5 rokov - 14. máj 2006, Košice - Pereš
Všetko najlepšie, bombuľka ... cmuuuuuuuk :)
Danka Danka Danka


Letná dovolenka - 1. - 13. august 2006, Košice
Keďže tento rok v máji mala Danka 5 rokov, doteraz sme jej nevybavovali pas a rozhodli sme sa nestáť v máji v radoch na polícii, urobiť to až niekedy v zime. A tak sme letnú dovolenku trávili doma, v Košiciach. Chodili sme na Triton i na mestskú plaváreň, boli sme na vyhliadkovej veži, v ZOO. Miško sa tak zdokonalil v plávaní, že už môžem pokojne povedať, "Miško vie plávať!", pri HyperTescu si vyskúšal motokáry. Po večeroch sme namiesto prechádzok pri mori a vysadávania v kaviarničkách a tavernách chodili do Perešskej krčmy, pili kofolu a Danka trénovala na čašníčku a utierala stoly. A verte nám, nič nám nechýbalo ;).
Triron Triron Triron Triron Triron Vyhliadková veža Vyhliadková veža Vyhliadková veža Vyhliadková veža Vyhliadková veža - Košický hrad Vyhliadková veža Motokáry Motokáry ZOO ZOO - Miškova sova ZOO - najkrajšia fotka hladoša ZOO


Jesenné výlety - 15. september 2006, Košice - Lajoška, 1. - 5. november 2006, Tatranská Štrba
V jeseni je krásne počasie a keď sú aj deti zdravé, najlepšie je na výletoch. Na Lajošku sme išli s Novákovcami a ich psom Ortonom. Bolo pekne, lebo nám vyšlo počasie a aj Danka vládala chodiť. Ešte krajšie by bolo, keby mamke nedošli baterky vo foťáku :). V Tatranskej Štrbe sme boli na chalúpke s Aďkou a ujom Rudom a keďže nás tam zavial prvý tohoročný sneh, o zábavu sme mali postarané. Hlavne deti a ockovia, keď vyhrabávali autá zo snehu ;). Mamke bola stále zima, tak len varila a varila a varila .. a kúrila si tak v kuchyni.
Lajoška Lajoška Tatranská Štrba Tatranská Štrba


Vianoce - 24. december 2006, Košice - Pereš
A je tu rok, kedy slávime vianočné sviatky doma pod perešským stromčekom. Boli bohaté. Danka dostala barbie koňa, nábiku Selinku čo pišká, Miško karty BANG, ocko peňaženku a ponožky na lyžovanie, mamka knihu a DVD Nohavicu. A všetci sme dostali spoločný darček, elektrický vláčik. Ten nám chlapi hneď aj poskladali :). No a samozrejme, že sme nasledujúce dni obišli starých rodičov a pozbierali darčeky, čo nám Ježiško priniesol k ním ...:)
Pod stromčekom Rozbaľovanie darčekov Vláčik Vláčik Náš strážny anjelik Stará Ľubovňa© 2004-2024 Dupkalovci