Miško - O Miškovi

44.200.140.218
ec2-44-200-140-218.compute-1.amazonaws.com

nájdete ma na:
mdupka.blogspot.sk

      Malý Miško prvý krát zaplakal v takzvanej Novej nemocnici v Košiciach 4.3.1998. A hneď bolo jasné, že je to celý Dupkala, vtedy presnejšie dedko Dupkala :). V pôrodnici nechcel spinkať a budil všetky bábätká dookola, spať sa naučil až doma. Aj stíchol a menej plakal, až do 4 rokov, ked sa z malého anjelika vykľul malý čertík, čo nad všetkým špekuluje a ktorému nie je žiadne riešenie dobré. A taký je stále.
      Do škôlky chodil od 1.9.2000 na MŠ Šafárikova trieda 4, to bol ešte milučké tichučké dieťatko, čo by rozdalo aj ponožky na požiadanie. Od 1.9.2001 chodil do MŠ na Pereši, lebo sa mu narodila sestrička Danka, a to už začala prvá puberta. Rozplakal sa hocikedy a sám nevedel dôvod. To trvalo aj ďalší rok a od 1.9.2003 sa vrátil na MŠ Šafárikova trieda 4, a tam už ho skoro vôbec nespoznávali. Všetko chcel urobiť rýchlo, prvý ... a samozrejme to aj tak nakoniec všetko vyzeralo - pokazené. Ale čas išiel a Miško z toho vo veľkej škole pomaly, pomaličky rástol.

      Od 1.9.2004 chodil na ZŠ Kežmarská 28. Určite aj pani učiteľky zo školy by potvrdili, aký je to zbojník, tak sa ich radšej nepýtajte :)
      V 1.D sa ako prvák sa učil učiť sa, občas veselo a ľahko, občas s plačom. Masírovali sa unavené rúčky, prechádzalo sa každé 2 minúty a výsledkom hodinovej práce boli 4 riadky :( Ale všetko sa zvládlo a domáce úlohy sú už, ako vraví Miško, "hračka".
      V 2.C už zvládal aj krúžky v CVČ Domino. Na šachovom sa zo začiatku viac pozeral, ako hral šach :), ale na počítačovom mu to ide. Možno preto, že trénuje doma - Counter Strike, OnLine hry na Sme, ale aj Baltík a MS Word ...
      V 3.C mu v prvom polroku robila problémy slovenčina. Ale zasa, komu nikdy nerobili problémy vybrané slová? Vyhlásil im vojnu a v druhom polroku ich porazil :) Okrem slovenčiny nemal rád vlastivedu a občas ani angličtinu. A rád sa učil s ockom, ktorý to zasa naopak vôbec nepotreboval. Ono to učenie vyzeralo podľa Miškovej nálady. Občas sa Miško naučil tak rýchlo, že sme si nevšimli, občas to bol priam horor. Na konci roka urobil závažné rozhodnutie - chce raz vystupovať v divadle, tak tomu obetuje svoj voľný čas a bude chodiť na tanečnú. Nakoniec si vybral Tanečnú školu Poprocký. Uvidíme, či vydrží celý rok tancovať :)
      4. C - vydržal :) Celý štvrtý ročník tancoval a celkom mu to išlo, ako vidno aj na vysvedčení. Ale zato jeho vysvedčenie v škole - to je hotová lotéria. Keď ho prestala trápiť angličtina, vyskočila naňho slovenčina a matematika v páre. Takú číselnú kombináciu na vysvedčení ešte nemal :). A ďalšiu lotériu vyhral cez prázdniny - pol prázdnin mal nohu v sádre.
      V 5.C sa už na tanec vykašlal, oslovil ho bedminton. A mama mu povedala jasne: "Žiadne menenie krúžkov a vymýšľanie po pol roku, toto budeš robiť dlho, nech sa aspoň niečo naučíš poriadne!". A neustúpila. Čo sa týka školy, Mišo hneď na začiatku školského roka začal doma vyjednávať zhoršenie známok, lebo pani učiteľka povedala, že v piatom ročníku sa všetci zhoršia ... No to je naozaj pedagogický prístup :(. Našťastie pani učiteľka nemala pravdu a Miško sa potrápil a prospech si udržal. Pribudol mu aj ďalší jazyk - nemčina, a na prekvapenie rodičov dokonca mal z nemčiny na konci roka jedničku. Proste šikovný chlapec, len aby chcel :)

© 2004-2024 Dupkalovci