Rodinka - Fotoalbum

3.237.34.21
ec2-3-237-34-21.compute-1.amazonaws.com

nájdete ma na:
mdupka.blogspot.sk

2001 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Rok 2008...

Narodil sa Ježiško - 24. december 2008, Košice - Pereš
Tohtoročné Vianoce sme slávili doma. Dosť bolo jedla, koláčov i darčekov. Danku potešili barbiny i knihy High School Musical, hned aj riešila úlohy v nich. Miško sa najviac venoval interiérovej helikoptére. Jedine, čo nám chýbalo, bol sneh ... A aby som nezabudla, aj Kika s Korou dostali kostičky ;)
Pod stromčekom Danka


Aďka v Košiciach - víkend, 22.-23. november 2008, Košice - Pereš
Naša sesternica Aďka u nás strávila jeden krásny víkend. V sobotu detičky vytvorili vianočné zvončeky a svietniky a v nedeľu sme boli s psíkami na lúke. Dúfam, že sa Aďke páčilo a ešte príde ... musí ... :) ... Danke je za ňou smutno a už jej odchod oplakala ...
Tvorivé dielne Umelci s výrobkami Zvončeky a svietničky Na lúke so psami


Pri Palcmanskej Maši - štvrtok, 30. október - nedeľa 2. november 2008, Dobšinská Maša
Na tento pobyt na chate sme sa dlho tešili. Bola sa na čo. Prišla babka aj dedko z Ľubovne, sesternice Aďka a Katka (samozrejme s rodičmi) a v neposlednej rade, brali sme aj havuľky. Pre našu Kiku to bol prvý výlet, keď spala mimo domu. Aj si dlhšie zvykala na nové prostredie, prvý deň (pršalo a boli sme na chate) nesmela ani na chvíľu ostať sama, hneď spustila psí koncert :) Ale v piatok sme vytiahli detičky aj psíky na túru - vyliezli sme cez Dedinky na Geravy - a tak sme ich uťahali, že Kika stíchla a aj s Korou spali do večera ako zabité a také tiché už ostali až do konca. Aj deti sa ukľudnili a hrali sa tak, že sme ani nevedeli, že ich máme. V sobotu opäť popŕchalo, čo bola škoda, lebo sme sa chceli prejsť na Mlynky, ale aspoň máme dôvod sa vrátiť :) Ďakujeme babke za výbornú kuchyňu, Aďke i Katke za príjemnú spoločnosť a tešíme sa na ďalší takýto výlet niekedy nabudúce ... A babi, určite nezabudneme psov ;)
Cesta na Geravy Rybičky na Geravách Papagáj na Geravách Dupkalovci na Geravách A aj Maroš bol na Geravách :) Cesta dolu Kika a Kora po túre, Dedinky Kika, Kora a Miško po túre Priehrada Betliar ... ... zatvorený Pohoda na chate Naši investori :) Venčenie psov Bunker Chata Palcmanská Maša od chaty Cesta domov - Kika číta :)


Lajoška - nedeľa, 19. október 2008, Košice - Lajoška
Využili sme možno posledné októbrové slniečko a v nedeľu poobede vytiahli detičky i havuľky na Lajošku. Krásny výlet.
Cesta na Lajošku Kora v lese Dobehujúci Chlapi a psy Danka a cesnačka Kukučky


Letná dovolenka - 15. - 26. august 2008, Bulharsko, Primorsko
Človek by povedal, že keď ide tretí krát na dovolenku na to isté miesto, už ani nebude mať o čom písať. Má :)
Tento rok sme na dobrodružnú cestu autom do Bulharska presvedčili našich susedov, Novákovcov. Podotýkam, že minulý rok sa nechceli dať zlomiť :)
Cesta cez Rumunsko sa s minuloročným hladkým prechodom nedala porovnať. Na prvej benzínke v Rumunsku sme rovinetu kupovali hodinu, hodinu sme prechádzali cez Oradeu, hodinu cez Cluj Napoca. Už nám bolo všetko jedno ... Aspoň ďalej už bola cesta hladká a bez zdržaní. A tak sme predsa len dorazili, vďaka odolným šoférom Milošovi a Ľubovi, na druhý deň cesty o tretej ráno na prvú benzínku na diaľnici pred Varnou. A uložili sme sa spinkať ... A keďže som nabrala minulý rok skúsenosti, tento rok bola naša rodinka vyzbrojená 2 spacákmi. Kto by sa krčil v aute, keď sa môže pohodlne natiahnuť na trávičke a ešte aj deti sa môžu potom rozťahovať v aute ... Predstava je jedna vec ... Tri krát ma zo spacáka vytiahla Danka, lebo sa v aute sama s Miškom bála a samozrejme, on jej to s jemu vlastnou škodoradosťou vôbec neuľahčoval. Ale nakoniec sa nám predsa len podarilo zaspať. Aj ten pes, čo tam pobehoval po benzínke nás poľutoval a nechal na pokoji, ale osud je osud.
Budíček bol o 5.45, mokrý. V prvej chvíli som nechápala, čo za blbec ma polieva takým prúdom vody. Keď prúd vody nekončil, rozlepila som oko a pochopila, že neskončí a treba utekať - spustilo sa ranné automatické polievanie trávnika. Vydurila som Miloša, ktorý mal pomalšie prebúdzanie a vyskočili sme obaja ako blesk a zdúchli aj so spacákmi z nebezpečnej trávnikovej zóny.
Spacáky sme usušili na aute a užili sme si krásny východ slnka nad bulharskou pevninou. Predsa len to malo svoje čaro ... A aj zmysel - mali sme budíček aj so sprchou :)
Ponaučenie? Nikdy nespite v Bulharsku na zelenom trávniku ;)
Po rannom budíčku Ranná sprcha Tajný nepriateľ Relax šoférov po ceste
Potom bolo všetko dlho supeeeer :) Slniečko hrialo, more bolo čisté a príjemné, jedlo fantasické. Žiť na grilovaných makrelách a šopskom šaláte a sem-tam to prestriedať s cacou je super, dokázala by som to ešte aspoň mesiac ...
Morské víly Kamila a Danka Barborka a Danka Mamka s Dankou Misko, Barborka a dve makrely na rošte Miško a kuracie krídelká Kamila, Kamka, Barborka a tri makrely
Keď sme mali mora dosť, vymenili sme ho za bazén. Miško sa bláznil a naša Danuška sa naučila sama plávať. Šikovné mamine dievčatko :)
Všetky deti Miškov skok S tatíkom Plavci - ešte s rukávnikmi Havaj Dankin skok A už Danka pláva sama ... Mamka s tatíkom Danka s kamoškami
Po večeroch si detičky užili. Keďže už bol pomaly koniec sezóny, všetko bolo lacné. Najviac si užíval Miško - najprv si na býkovi odral kolienko. Ale slúži mu ku cti, že sa na ňom udržal oveľa dlhšie, ako minulý rok. Dva dni pred odchodom sa mu od neustáleho potápania zapálilo uško a tatík sa tak spoznal s bulharskou lekárkou a precvičil si ruštinu. Dve návštevy nás vyšli aj s liekami asi 700 Sk. Ale pomohli, to je hlavné.
Býk Kolotoč Trampolína Bŕŕŕŕŕ Šmýkačka Šmýkačka Štvorkolky Veľká trampolína Žolík :)
Tatíkovia si krátili čas pivečkom a šachovými partiami, do ktorých sa zapájali deti aj 'domorodci'. A prišli pri tom na to, že prepchávať sa cacou sa neoplatí :)
Šachy 1 Šachy 2 Šachy 3 Šachy 4
Cestou domov Rumunsko nesklamalo. Na prvej pumpe za hranicami nemali rovinetu. Čakali sme za rohom policajtov s tučnými peňaženkami. Asi sme si ich nevšimli alebo tam skutočne neboli :) Rovinetu sme zohnali až na tretej pumpe ... V Oradei sa nás snažila 'stopnúť' fešanda na veľkom aute. Ďakujeme, hneď sme sa všetci prebrali ... a samozrejme ani náhodou nezastavili.
Sme doma, zdraví, šťastní, oddýchnutí a opálení. A som rada, že naši susedia uznali, že Bulharsko vyhráva nad Chorvátskom :)
Cesta domov


U susedov majú šteniatka - júl 2008, Košice - Pereš
Susedia majú šteniatka - pravých orieškov :) Sú to malé potvory, čo utekajú na ulicu. Keď ušli prvýkrát, pozbierala som ich a dala do Korinej klietky, kým sa susedia vrátili domov. Cítila som sa ako Cruela Devilová zo 101 dalmatíncov - ukradla som 5 šteniat z ulice, zavrela do klietky a tie pišťali odušu. Prestali, až keď dostali papať. Odvtedy k nám chodia pravidelne. Ešte sú maličké a prelezú nám cez latky v plote... ale už dlho nebudú :) Hlavne Filip - ten hnedý - spriatelil sa s Kikou a Korou, ráno ma na ulici vyprevádza do práce, poobede ma prvý víta na ulici. Ale ja už ďalšieho psíka nechcem, Filipko :) A chlapca už vôbec ;)
6.8.2008 ráno Filipko odišiel do psieho nebíčka :( Bude nám veľmi chýbať ...
Kika, Kora a šteniatko Kika, Kora a šteniatko Kika a Filip Kora a Filip Kika, Kora a šteniatko Jeeeeej ... chlapec ... Kika a šteniatko Šteniatko Kora a šteniatko Filip Šteniatko Filip


Dvojvýstava v Nitre - 7. - 8. jún 2008, Nitra
Druhá dvojvýstava v Nitre sa nám mimoriadne vydarila. Kora súťažila v triede mladých. Dokonca aj nejaké fotky sa pritrafili :)
Prvý deň sme veeeeľmi túžili dostať aspoň známku Veľmi Dobrá ... a podarilo sa Výborná !!! Vraj sme trošku tučný ...nevadí, hlavne že sa ľúbime :) Korinka dostala preto za odmenu veľký kaleráb a mala hodinu o zábavu postarané :) Poriadne ju to vyčerpalo, v tej horúčave ani nečudo, najlepšie sa jej chladilo na dlažbe ...
Druhý deň bola klubová výstava, bolo nás v triede mladých 22 dievčat. O to menej sme dúfali, že v takej slnej konkurencii dostaneme známku Výborná. A podarilo sa ... Kora dokonca obsadila nádherné 3. miesto, ale musela nám to pani rozhodkyňa zopakovať 2x - neverili sme vlastným ušiam. Máme medailu !!!!
1. deň - pred výstavou 1. deň - výstava - pažravec :) 1. deň - výstava 1. deň - kalerábové hody 1. deň - únava 2. deň - Atrey Joy In Motion - V4 - trieda mladých 2. deň - Aston Joy In Motion - V3 - trieda mladých 2. deň - Trieda mladých - psy 2. deň - vystavujeme 2. deň - beháme 2. deň - vystavujeme 2. deň - Coco Chanel Something Beautiful - V3 - trieda mladých 2. deň - Coco Chanel Something Beautiful - V3 - trieda mladých 2. deň - Coco Chanel Something Beautiful - V3 - trieda mladých


Opekačka na MDD - 1. jún 2008, Košice - Ličartovce
MDD poobede sme strávili v Ličartovciach na chate. Keďže na Kora s nami chodí na výstyvy, na výlet išla Kika. Dievčatá sa starali o Kiku, chlapci hrali futbal, ženy opekali a chlapi ... Traja inžinieri pol hodiny otvárali súdok s pivom. Ešte že ho otvorili, už to vyzeralo, že ostaneme smädní ... chlapi, čo tak ešte jeden diplom na súdky ? ;-)
Danka, Mimka a Kika Danka, Mimka a Kika Miško opeká Miškovia futbalisti Sud s pivom 1 Sud s pivom 2 Sud s pivom 3 Ohrádka pre Kiku 1 Ohrádka pre Kiku 2 Ľubka griluje


Danka má 7 rokov - 18. máj 2008, Košice - Pereš
Konečne ... Chcela sa česať sama a vidno to. A nevládala fúkať, musela jej pomáhať Katka. Ale nevadí - Cmuuuuuuuk srdiečko, ľúbime Ťa :)
Danka, Katka a torta Danka, Katka a torta Danka, Katka a torta Danka, Katka a torta Danka, Katka a torta


Mamka má 36 rokov - 5. apríl 2008, Košice - Pereš
Mamka mala 36 už 12.3.2008, ale oslavy sa podarili až neskôr. No a zasa sme u nás na Pereši privítali Ferenczovcov, Blichovcov, Grigovcov i Zoliho Gála a bolo nám fajn. Jedine Miško smútil, ze mu neprišiel Olik, lebo bol chorý. Tak za malého Olika zaskakoval veľký Oli a hral sa s Miškom na playstation i vzdušný hokej (výborná hra - super relax).
Oslava Domáci pán Vzdušný hokej Dievčatá Ferenczovci Blichovci Grigovci a Zoli


Miško má 10 rokov - 16. marec 2008, Košice - Pereš
Má už 151 cm a vonku všetky šestky. V aute cestuje bez sedačky a nevie sa dočkať, kedy bude sedieť vpredu. Je to už chlap a je to mamkin chrobáčik. Všetko najlepšie, Mišulko ...
Mamka kŕmi Katku Oslávenec Naša banda Na jeden nádych ... Prvá pusa od Katky


Lyžovačka v Oravskej Lesnej - 2. - 8. marec 2008
Tohto roku sme chceli vymeniť našu lyžovačkovú destináciu, ale nevyplatilo sa. Ubytovanie v penzióne Severka bolo vynikajúce, personál príjemný a ochotný, dokonca sa nám vydaril výlet na Oravský hrad. Ale snehu bolo pomenej, Miško ochorel a sedel na izbe a jediný deň, keď sa dostala na lyže aj mamka, vypadla elektrika na svahu aj v celej dedine na pol dňa. A mamka dolyžovala. Isto to bolo preto, že Danke sa lyžovať veľmi nechcelo a tak škaredo pozerala na vlek, až vybila poistky :)
Výhľad z okna Severka Ideme na Oravský hrad Ale je ten hrad vysoko Konverzácia s domorodcami Pod hradom Pltníci na suchu Oravský hrad Danka na snehu Tatík má prestávku Staviam pyramídu Danka s mamkou© 2004-2024 Dupkalovci